Medale horynieckiej „UNII” na Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach

W dniach 22- 26.03.2017 r. w Lipnie k/ Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych. Horyniecki klub reprezentowało 5 zawodniczek: Amelia Kornaga, Kinga Hulak, Klara Kornaga, Klaudia Zaborniak i Angelika Żuk. Zawodniczki rywalizowały w konkurencji drużynowej i indywidualnej, zdobywając 5 medali.

Zarówno drużyna w składzie Kinga Hulak i Klara Kornaga (do lat 13) jak i Klaudia Zaborniak i Angelika Żuk (do lat 16) zajęły 2 miejsce, ustępując jedynie zawodniczkom UKS Roszada Lipno. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych Kinga Hulak (do lat 13 ) zajęła 2 miejsce. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych w grze błyskawicznej Kinga (do lat 13) i Klaudia (do lat 16) uplasowały się na 3 miejscu. Wyjazd na turniej w całości sponsorowany był przez Gminę Horyniec-Zdrój.

Już we wtorek, po długich przygotowaniach, zawodnicy LKS „UNIA” Horyniec Zdrój wyruszają do Karpacza na XXXV Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100-polowych. Jest to priorytetowy turniej sezonie, bowiem daje możliwość uzyskania kwalifikacji na Mistrzostwa Świata Juniorów i na Mistrzostwa Europy Juniorów.