Dobre wyniki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata horynieckich warcabistów

W dniach 28.10-05.11.2017 r. w nadmorskich Dąbkach rozgrywane były Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych, w których wzięli udział zawodnicy z 18 państw. Polskę reprezentowało czworo zawodników LKS „Unia” Horyniec-Zdrój: Kinga Hulak do lat 14, Klara Kornaga i Klaudia Zaborniak do lat 17 oraz Jakub Gazda do lat 20. W turnieju głównym najlepiej spisała się Klaudia , zajmując ostatecznie 9 miejsce, Kinga zajęła 24, Klara 26 a Jakub był 24. Rozgrywane były również Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Grze Błyskawicznej, tam najlepszy wynik osiągnął Jakub, który zajął 5 miejsce, walcząc do ostatniej rundy o medal. Kinga zajęła 14 miejsce, Klara 19 a Klaudia 21.

Polska zdobyła dwa medale, Mateusz Wysokiński z Roszady Lipno został mistrzem świata do lat 11 a zawodnik Olymp Błonie Karol Cichocki wicemistrzem świata do lat 20. Gratulujemy !
Dziękujemy organizatorom za świetną organizację i zapraszamy za rok do Horyńca, a naszym zawodnikom życzymy dalszych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Wyjazd był możliwy dzięki dotacji z Fundacji PZU.