XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zakończone

XXXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski zakończone- LKS „Unia” Horyniec-Zdrój z 12 medalami, w tym z 3 złotymi, i 3 miejscem w klasyfikacji medalowej klubów!

W dniach 10-15.04.2018 r. w Szczyrk odbyła się najważniejsza impreza juniorska w kraju. W turnieju brało udział 134 warcabistów z 22 klubów warcabowych, w kategoriach do lat 10, 13, 16,19 i 23, w tym zawodnicy naszego klubu. W kategorii do lat 10 reprezentowali nas Katarzyna Petryniak, Katarzyna Wołaczak, Jakub Papiernicki i Filip Pachla, do lat 13 Klara Kornaga, Kinga Hulak, Wiktoria Węgrzyn, Dawid Basznianin, Bartłomiej Szymeczko i Jakub Skibicki, do lat 19 Klaudia Zaborniak i Jakub Gazda i do lat 23 Natalia Zaborniak i Wiktor Nesterak.
W turnieju w grze klasycznej zawodnicy zdobyli 3 medale: Klara srebrny do lat 13, Klaudia brązowy do lat 19 i Jakub brązowy do lat 19, uzyskali oni również kwalifikację na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu w Wilnie.  W turnieju w grze aktywnej również ci sami zawodnicy zdobyli medale: Jakub złoto do lat 19, Klara srebro do lat 13 i Klaudia brąz do lat 19. Turniej w grze błyskawicznej przyniósł najwięcej medali, zdobyli je: złoto Jakub do lat 19, złoto Natalia do lat 23, srebro Klara do lat 13, srebro Wiktor do lat 23, brąz Kinga do lat 13 i brąz Klaudia do lat 19. Wszystkie wyniki, odpowiednio: gra klasyczna, gra aktywna i gra błyskawiczna.

Wiktor Nesterak : 4, 4, 2

Równolegle z turniejem młodzieżowym odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów Starszych, w których złoto wywalczył zawodnik naszego klubu, Pan Piotr Paluch. Oprócz gry w warcaby, zawodnicy znaleźli czas na zabawę oraz zwiedzanie Beskidów. Kolejnym ważnym sprawdzianem będą Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się już w czerwcu w nadmorskich Dąbkach. Wyjazd na turniej sfinansowano ze środków fundacji PZU