Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 64-polowych

Młodzi horynieccy warcabiści wiedzą jak dobrze rozpocząć wakacje. W dniach 26-30 czerwca w Boszkowie (woj. wielkopolskie) rozegrane zostały Indywidulane oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 64-polowych, w których udział wzięło ośmioro zawodników LKS Unia Horyniec-Zdrój. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach do lat 6, 8, 10, 13, 16 i 19 i 23. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali, tj. Klara Kornaga w kategorii do lat 19 zdobyła 2 złote medale, zarówno w grze klasycznej jak i błyskawicznej, Jakub Papiernicki w kategorii do lat 13 zdobył srebrny medal w grze klasycznej i złoty w grze błyskawicznej, Wiktoria Węgrzyn grająca w kategorii do lat 16 wywalczyła brązowy medal w grze klasycznej oraz nasza drużyna dziewczyn w składzie Wiktoria Węgrzyn i Julia Nazarko zdobyła srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek w kategorii do lat 16.

Oto miejsca naszych zawodników:

Kategoria do lat 8 chłopców:
⦁ Miłosz Ludwik – gra klasyczna – 4 miejsce, gra błyskawiczna – 13 miejsce
⦁ Maciej Bułas: gra klasyczna – 22 miejsce, gra błyskawiczna – 14 miejsce
⦁ Krzysztof Wojtyszyn: gra klasyczna – 12 miejsce, gra błyskawiczna – 12 miejsce

Chłopcy zdobyli również 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii do lat 8.

Kategoria do lat 10 chłopców:
⦁ Tobiasz Dobrowolski: gra klasyczna – 10 miejsce, gra błyskawiczna – 11 miejsce

Kategoria do lat 13 chłopców:
⦁ Jakub Papiernicki: gra klasyczna – 2 miejsce, gra błyskawiczna – 1 miejsce

Jakub, Tobiasz oraz Emanuel Bajk wywalczyli również 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii do lat 13.

Kategoria do lat 16 dziewcząt:
⦁ Wiktoria Węgrzyn: gra klasyczna – 8 miejsce, gra błyskawiczna – 5 miejsce
⦁ Julia Nazarko: gra klasyczna – 3 miejsce, gra błyskawiczna – 7 miejsce

Kategoria do lat 19 dziewcząt:
⦁ Klara Kornaga – gra klasyczna – 1 miejsce, gra błyskawiczna – 1 miejsce

Klara wzięła udział jednocześnie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet (OPEN), gdzie wywalczyła srebrny medal w grze klasycznej oraz brązowy medal w grze błyskawicznej!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy, żeby pozostała część wakacji była równie ciekawa jak cały turniej!

A już w najbliższą sobotę, tj. 9 lipca widzimy się na boisku przy CRR KRUS i rywalizujemy w III Turnieju Warcabowym o Puchar Dyrektora CRR KRUS w Horyńcu-Zdroju – serdecznie zapraszamy mniejszych i „większych”